Leírás:

Feldolgozva – Kicsivel az országos átlag alatt maradt a százhalombattai részvételi arány a népszavazáson

Olvasójegy – Vasárnapig tartanak az Országos Könyvtári Napok programjai a HBVK-ban
Szolmizáció– A Zene világnapját ünnepelték az Eötvös iskolában
Újabb győzelem – Hazai mérkőzésen legyőzte a Balatonfüredet az SZKE a kézilabda NBI/B hétvégi fordulójában

Népszavazás
Az országos átlaghoz közeli mintegy 40 és fél százalékos volt Százhalombattán a részvételi arány az október 2-i népszavazáson. Kereken 5600 „nem” voksot adtak le városunkban, az igenek aránya két százalék. A szavazatok közel 7 százaléka volt érvénytelen. Pap Miklós a FIDESZ helyi elnöke kiemelkedő eredménynek tartja, hogy a választókerület nagyobb lélekszámú települései közül Százhalombattán volt a legnagyobb a részvételi arány.
Megszólaló: Pap Miklós – a FIDESZ helyi elnöke

Zenei világnap
Kamara koncerttel és ismeretterjesztő előadással fűszerezett énekórát tartottak az Eötvös iskolában a Művészeti iskola tanárainak közreműködésével. A szervezők szerint az iskolai ének-zene tanításnak köszönhetően a gyerekek ritmusérzéke és egyéb képességei is fejlődnek. A mai rendhagyó órán többek között a jazz műfajjal is ismerkedtek a gyerekek.
Megszólaló: Majer Istvánné- az Eötvös iskola pedagógusa

Országos Könyvtári Napok
Hallottak már a battai legelőelkülönítési perről? Kíváncsiak mit gondol a szakember az iskolai kötelező és ajánlott olvasmányokról? Ha a válaszuk nem illetve igen, akkor látogassanak el a HBVK-ba, ahol a héten az Országos Könyvtári Napok keretében számos programot szerveznek. Többek között kedden kiállítás nyílik, vasárnap pedig vetélkedőt tartanak.
Megszólaló: Bajnok Tamara – a HBVK igazgatóhelyettese

Vége a nyárnak
A nyár már a múlté, jönnek a hűvös napok– mondják a meteorológusok. Szél, csapadék, 11-16 fok várható a héten. De vajon mit mutatnak a hosszú távú előrejelzések? Hidegebb lesz-e az átlagosnál a tél, mennyire „spájzoljanak” be a közterület fenntartók síkosságmentesítő anyagokból? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ az Időkép szakembere segítségével.
Megszólaló: Cséki Gergő - az Időkép munkatársa

Kézilabda
A múlt heti veszprémi siker után ezúttal hazai pályán győzött a Százhalombattai Kézilabda Egyesület az NBI/B Nyugati csoportjában. A Balatonfüred második csapata elleni derbi nem indult jól: az első félidő a vendégek öt gólos vezetésével zárult. Molnár József tanítványai azonban a szünet után belendültek és végül 3 góllal, 31-28-ra legyőzték a „Füredet”.
Megszólaló: Tallér Zsolt – az SZKE technikai vezetője

Ajánló – Paletta
„Menetrend szerint” kulturális félóránkkal folytatjuk mai műsorunkat. Pár perc múlva a helyi és '”vendég” művészek és művészet aktualitásait vonultatja fel a Paletta. Rövid ajánlónk után hamarosan megtekinthetik a teljes adást.