Paletta

Adás időpontja: 
2014. május 05, hétfő, 19:15
Leírás: 

SZÁZHALOM KIFESTŐ
Mintegy húsvéti ajándékként kifestő füzeteket osztottak az ünnepet megelőzően városunk óvodásainak. A Százhalom kifestő c. kiadvány Százhalombatta meghatározó építményeit és részleteit ábrázoló képeit Tornai Boglárka készítette, ő mesélt nekünk arról, hogyan készült a kifestő.
Megszólaló: Tornai Boglárka – alkotó 

HANGSZERKÓSTOLGATÓ
A Magyar Művészetoktatás Napja különleges apropóját az adta, hogy 1922-ben Kacsóh Pongrác zeneszerző, zenepedagógus javaslatára úgy döntöttek, hogy intézményesen kell segíti a gyerekek zenei nevelését, majd 1952-ben államosították is az ország zeneoktatását. Utóbbi döntés alapozta meg a magyar hangszeres zeneoktatás sikerét, így lehetett – Kodály Zoltán szándéka nyomán – a zene valóban mindenkié. Április utolsó szombatja 2001 óta a Magyar Művészetoktatás Napja, az ünnephez a Százhalombattai Művészeti iskola 2004-ben csatlakozott a "Hangszerkóstolgató, festékpróbálgató” elnevezésű programmal. Az évek óta nagy sikerrel megrendezett programon nemcsak a hangszereket lehetett kipróbálni, hanem „meglepetés” koncert is várta az érdeklődőket.
Megszólaló: Adorjánné Visontai Katalin – a Százhalombattai művészeti Iskola vezetője

WORKSHOP A TÁNCHÁZBAN
A workshop szó eredeti jelentése műhely. A szó mai leggyakoribb alkalmazása szerint egy adott szakterület iránt érdeklődő emberek találkozóját hívják így, melynek célja, hogy közös munkával valami újat – általában szellemi terméket – hozzanak létre az adott témában. A Tánc világnapjához kapcsolódó és a Táncházban tartott workshop nemcsak szellemi, hanem „fizikai” terméket is hozott, hiszen miután kipróbálták a csoportok egymás táncát, alaposan elfáradtak.
Megszólaló: Bana Dávid – tántanár, koreográfus; Czindrich József – tánctanár, koreográfus

TÁNC VILÁGNAPJA A FŐTÉREN
A Táncházban tartott workshop után városunk táncosai fellépőruháikba öltöztek és a Szent István téren felállított szabadtéri színpadon folytatódott a tánc, de a gálaműsorban természetesen már mindenki a saját koregráfiáját mutatta be.
Megszólaló: Hepp Sándor “Snake” – tánctanár, koreográfus, táncos; Nagy Roland – tánctanár, koreográfus, táncos; Fodor Mária – tánctanár, koreográfus; Czindrich József – tánctanár, koreográfus

TÁNCLÁZADÁS
Április 29-én, a Tánc világnapján a TÁNClázADÁS elnevezésű fergeteges tánc-show egyrészt köszöntötte az 5. születésnapját ünneplő J.P. Dance Company-t, másrészt a BKK-ban működő többi tánccsoport részvételével és sztárvendégek közreműködésével, fantasztikus látványvilággal méltó módon tette ünneppé ezt a világnapot. A műsor megálmodójával és rendezőjével, Papp Jánossal, az Operettszínház táncművészével a két felvonás közötti szünetben beszélgettünk.
Megszólaló: Papp János – rendező, táncművész, koreográfus

CSÓKA LÁSZLÓ KIÁLLÍTÁSA
Csóka László festőművész „Jelek az útról” c. kiállítását közel egy hónapon keresztül láthatta a közönség a „Matrica” Múzeumban. A százhalombattai bemutató után a művész munkái közel egy éven keresztül a Krím-félsziget több városában kerülnek kiállításra, ám az út első állomása Kijev lesz, ahova a Krími Magyar Társaság tiszteletbeli elnökasszonyától kapta a meghívást Csóka László. A kiállításmegnyitó előtt készültek a most következő beszélgetések.
Megszólaló: Takács Péter – műgyűjtő, festménybecsüs; Csóka László – festőművész; Gladkih Nadezsda – a Krími Magyar Társaság alapító tagja

DANICS DÓRA
Danics Dóra 2012-ben jelentkezett először az X-Faktorba, ahol a mentorok házáig jutott el. 2013-ban azonban sikerült bejutnia az élő showba és meg is nyerte a versenyt. Dóra lett a magyarországi X-Faktor történetének első női győztese és ezzel megvalósult a legnagyobb álma. Danics Dóra is fellépett az idei Városi Majálison.
Megszólaló: Danics Dóra – énekesnő