Paletta

Adás időpontja: 
2017. június 05, hétfő, 19:15
Leírás: 

Csoportos, páros és egyéni produkciók, műfaji sokszínűség – ez jellemezte idén is az Arany gálát, amelynek a BKK színházterme adott otthont

ARANY GÁLA
Csoportos, páros és egyéni produkciók, műfaji sokszínűség – ez jellemezte idén is az Arany gálát, vagyis a Százhalombattai Arany János Általános Iskola és Gimnázium művészeti ágakban bővelkedő, sok-sok tehetséget felvonultató műsora, amelynek – a hagyományoknak megfelelően – a BKK színházterme adott otthont.
Megszólaló: Kovácsné Rumpler Erzsébet – alsós igazgatóhelyettes

RÉGÉSZET NAPJA
A Régészet Napjához kapcsolódóan a hagyományos helytörténeti vetélkedővel és előadással várták az érdeklődőket a „Matrica” Múzeumban. „Kora vaskori temetkezési helyek a legfrissebb kutatások fényében” – ezt a címet kapta Takácsné Németh Gabriella előadása.
Megszólaló: Takácsné Németh Gabriella – régész, muzeológus

PÁROS
B-Cool Dance Team Sportegyesület serdülő párosának lehetősége adódott, hogy – számos hazai fellépést követően – életük első nemzetközi versenyén is megmutassák tánctudásukat. Farkas Levente és Cséri Karina nagy büszkesége és reménysége az egyesületnek – velük és edzőjükkel készült a most következő beszélgetés.
Megszólaló: Mészáros Gábor – szakosztályvezető, vezetőedző; Farkas Levente – versenytáncos; Cséri Karina – versenytáncos

NAPSOROLÓ – JELES NAPOK
Június 10. – Márkus László születésnapja (1927.)
90 éve született Márkus László Kossuth-díjas és háromszoros Jászai Mari-díjas színművész, érdemes és kiváló művész, aki sokoldalú, rendkívüli tehetségű művész volt, jellegzetes humorát bohózatokban, vígjátékokban mutatta meg, de mély jellemláttató képessége a drámai szerepekben is utánozhatatlanul érvényesült. Számtalan film- és televíziós szerep, rádiófelvétel őrzi munkáját. Minden boldogságot és örömöt a színpadra tartogatott, így magánéletét is ennek rendelte alá, azt mondta, a szerelmet is mellékesnek érezte a színházhoz fűződő szerelméhez képest. Mindene volt a közönség, előadások előtt kilesett a függönyön, hogy lássa, kinek fog ma itt bolondozni és úgy gondolta, ha lát egy-két kedves arcot, akkor már az este is rendben van.

VILÁGGÁ MENT CSACSI ÉS BARI
Az Ákom-Bákom Bábszínház honlapján ez olvasható: „A mi Ákom-Bákomunk 1999-ben született meg egy kicsiny baráti társaság képzeletbeli irkáján és ugyanezen év gyereknapján a Nagyerdei Stadionban megtartott városi gyereknapi rendezvényen állt két lábra.” Az azóta is töretlen lelkesedéssel működő Ákom-Bákom Bábszínház „Világgá ment Csacsi és Bari” című bábjátékával kezdődött az idei Városi Gyermeknap szabadtéri színpadi műsorainak sora.
Megszólaló: Papp Orsolya – bábszínész

CUKORKAESŐ
A JP Dance Company az idén is fellépett a Városi Gyermeknapon és Papp János lelkesítő irányításával a programjuk végén igazán sokan csatlakoztak a csapathoz, a hatalmas buli pedig cukorkaesővel zárult.
Megszólaló: Papp János J.P. – tánctanár, koreográfus, táncművész

ÉLETFA
Az Életfa Csoport Érd és környéke sajátos nevelési igényű és tartósan beteg gyerekek szüleinek csoportja, melynek tagjai segítenek egymásnak a nehéz helyzetekben, meghallgatják egymást, együtt ötletelnek, új erőt adnak egymásnak a hétköznapokra és közben kikapcsolódnak, feltöltődnek. Az Életfa Csoport is részt vett a százhalombattai Gyermeknapon, a főtéri Zenepavilonnál óriás buborékgyártással, ügyességi játékkal és állati alkotással várták az érdeklődőket.
Megszólaló: Ömböli Ágnes – az Életfa Csoport egyik alapítója; Sefcsik Teodóra – az Életfa Csoport tagja

KALÁKA
A Kaláka együttes 1969-ben alakult, verseket énekelnek és népzenét játszanak saját feldolgozásban. Muzsikájuk sokszínű és a versekből következően sokstílusú. Az egyéni hangzást a három énekhang, a klasszikus és népi hangszerek együttes játéka adja. Régi és új dalok egyaránt felcsendültek a Kaláka együttes „Nálatok laknak-e állatok?” című koncertjén, amely egyben a Városi Gyermeknap záróeseménye is volt.
Megszólaló: Gryllus Dániel – Kossuth-díjas zeneszerző, előadóművész, zenész

NAPSOROLÓ – JELES NAPOK
Június 8. – Mohamed próféta halálának évfordulója (632.)
Az iszlám vallás legfőbb prófétája, Mohamed fellépése korszakalkotó esemény az arabok és a világ történelmében: az általa alapított iszlám az évszázadok folyamán világvallássá fejlődött, melynek több mint 1,8 milliárd híve vallja, hogy „Nincs más isten, csak Allah és Mohamed az Ő küldötte”. Az iszlámban Isten küldöttjének és a próféták pecsétjének, azaz az utolsó prófétának tekintik, aki az Ó- és Újszövetség után tolmácsolta az emberiség számára az egy Isten üzenetét, a Koránt. Emellett történeti személyiségként is jelentős: a halála előtti tíz évben egyesítette az addig széttagolt arábiai törzseket, akiket ő és utódai, a kalifák, állammá szerveztek és az új vallás nevében sikeres hódító útra indultak Ázsia és Afrika felé.

TALAMBA
Az 1999-ben alakult Talamba Ütőegyüttes tagjai diákként találkoztak és barátkoztak össze a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán. Az ütőegyüttes elnevezés esetükben egy olyan baráti társaságot és profi zenészekből álló csapatot jelöl, akiknek életcéljuk a zenei műfajok széles repertoárjának bemutatása és ezen műfajok „megbékítése” egymással. Igazi crossover – vagyis többféle műfajt, stílust ötvöző – együttes, akik valódi XXI. századi muzsikával szórakoztatják a közönséget itthon és külföldön egyaránt. A Talamba zárta az idei Városi Pedagógusnapi ünnepséget.
Megszólaló: Zombor Levente – együttesvezető, ütőhangszeres művész-tanár